Головна » Статті » Оновлення країни » Відновлення армії

Третя хвиля мобілізації

  22 липня 2014 року  Верховна Рада затвердила Указ Президента від 21 липня 2014 року № 607 "Про часткову мобілізацію", згідно з яким в зв'язку з поширенням проявів тероризму на території України, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, в Україні оголошено про проведення третьої хвилі часткової мобілізації.  За це  проголосувало  232  народних  депутати. Президент підписав Указ 23 липня.

   Згідно з цим Указом  мобілізація  буде  проходити протягом 45 діб з часу  опублікування  на  території всіх областей  України (крім окупованого Криму) і в місті Києві. При тому роз'яснювалося, що в основному призвуть тих, хто мав досвід служби в армії чи проходив військову кафедру при ВНЗ. Очікується набрати цим призовом 50 тис. осіб, які замінять тих, що перебувають зараз в зоні АТО,

    Протягом 2014-го року вже пройшли дві хвилі мобілізації: перша була оголошена 17 березня, друга - 6 травня.

  Також Верховна Рада  підвищила граничний вік перебування в запасі, підтримавши  Проект Закону про внесення змін до статті 28 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо розрядів запасу та граничного віку перебування у запасі). Відповідно до цього Закону, підвищено граничний вік перебування в запасі:

- для молодшого та старшого офіцерського складу - до 60 років,

- вищого офіцерського складу - до 65 років.

  Військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком: перший розряд - до 35 років; другий розряд - відтепер буде до 60 років.

      Під час мобілізації призову не підлягають :
– військовослужбовці, визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк до шести місяців;
– чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ятеро і більше дітей до 16 років;
– жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років;
– зайняті постійним доглядом за особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд;
– Депутати Верховної Ради України.

   Жінок набирати на передову не будуть. Але ті представниці прекрасної статі, які мають близькі до військових спеціалізації (телефоністки, оператори ПК), теж можуть потрапити на службу в армії, на роботу при штабі. Також можуть взяти жінку, яка прийде проситися добровільно – тут потрібно тільки пройти комісію. Багатьох беруть у медсестри.

 

 

Категорія: Відновлення армії | Додав: Niki (31.07.2014)
Переглядів: 392 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: